Bu sitede Digitürk yayını YOKTUR! Kaldırılmasını istediğiniz yayın varsa [email protected] mail atın hemen kaldıralım!

Pereira yeni taktiği açikladi!

Pereira: 3'lü savunma da yapacağız

Vitor Pereira
Vitor Pereira


Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Topuk Yaylası tesislerinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Portekizli teknik adam gelecek sezon iki farklı sistemi benimseyeceklerini, bazen 4'lü savunma bazen de 3'lü savunmayla oynayacaklarını ifade etti.

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Topuk Yaylası tesislerinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. canli mac izle icin iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini ifade eden Pereira'nın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde oldu :"Alınan sonuçlara rağmen çalışmalarden memnunum"

"Verimli bir kamp dönemi geçiriyoruz. Burada altyapıdan gelen oyuncuları analiz etme imkanımız oldu, Fiziki durumumuzu geliştirme imkanı bulduk. Taktiksel planlarımızı oyuncularımıza aktardık. Şunu söyleyeyim, hazırlık maçlarında aldığımız sonuçlara karşın çalışmlarımızdan ve gidişatımızdan oldukça memnunum. İki maçta da çok fazla sayıda altyapı oyuncusuyla mücadele ettik. Henüz kadro ve fizik olarak bu tip maçlara için hazır değildik. Gelişimimizi sürdürüp Şampiyonlar Ligi ön elemesine hazır hale gelmeye çalışıyoruz.""3'lü savunma sistemini de uygulayacağız"

"Bu sene takımımı iki ayrı sistemde oynatmayı düşünüyorum. Bazı maçlarda 3'lü bazı maçlarda da 4'lü savunma sistemiyle oynamamız gerekecek. Yeni gelen oyuncularımız var. Tabi ki bu sistemleri oturtmamız için zamana ihtiyacımız olacak.""Büyük takımlar arasında transferler olabilir"

"Benim ülkemde de büyük kulüpler arasında transferler gerçekleşebiliyor. Eğer futbolcu ve kulübün şartları uyuşmuyorsa, oyuncular da profesyonel olarak kendini düşünerek başka takımlara imza atabiliyor. Gökhan'ın transferi de bu şekilde gerçekleşti. Eskiden futbolcular kariyerlerini tek bir kulüpte sürdürüyordu ancak devir artık değişti. Bu tarz transferleri Avrupa'nın her yerinde görebiliyoruz. Gökhan için de yeni bir dönem başladı. Benim kadromda da çok iyi oyuncular var hepsinden memnunum.""Kupalar kazanmaya mecburuz"

"Yeni sezonda mental açıdan çok daha agresif ve güçlü olmalıyız. Geçen sezon iyi yaptığımız şeyler de vardı, kötü yaptığımız şeyler de... Ancak artık bu yıl kupa anlamında elimizde bir şeyler olması gerekiyor. Kupalar kazanmaya mecburuz.""Geçen seneden dersler çıkardık"

"Geçen sene yaptığımız hatalardan, tecrübelerden çok önemli dersler çıkardık. Umarım sezon sonu geldiğinde CV'me burada kazanacağım kupaları ekleyebilirim. Taraftarımıza mesajım, bu takıma inanıp güvenebilirler. Bizi daima desteklesinler, onlardan rica bu...""Transfer sürecek"

"Fenerbahçe transfer çalışmalarını şu ana kadar olduğu gibi sürdürecek. Kriterleri doğrultusunda gereken isimleri getirecek ve sonunda çok iyi bir takım olacak.""Geçen yıl yalnızca bir maçta çok kötüydük"

"Geçen sezon boyunca her maç burada olan bendim. Çok sayıda maç oynadık ve bu maçlar içinde rakibimizin bizden çok pozsiyona girdiği tek bir maç vardı o da Antalyaspor maçıydı. Onun dışındaki tüm maçlarda rakiplerimizden çok daha fazla pozisyon ürettik ancak bu pozisyonları gollere çeviremedik. Eğer bu pozisyonları değerlendirebilseydik hem gol sayımızı yükseltir, hem de şampiyonluk şansımızı arttırırdık.

"Bu yıl sistemimizi değiştirmemizin nedeni de daha fazla gol bulmak istememiz. Ben her zaman takımlarımın rakip yarı alanda daha çok kalmasını ve hücum etmesini isterim. Çalışmlarımızı da bu şekilde yapıyoruz.""Defansif oynadığımızı düşünmüyorum"

"Geçen sezon dışarıda oynadığımız Beşiktaş maçında berbat bir hakem yönetimi vardı. Onlardan daha iyiydik. İçerde oynadığımız kaarşılaşmayı da üstün bir futbol ve skorla galip tamamladık.

Kendi sahamızdaki Galatasaray maçında nasıl berabere kaldığımızı rakip takım bile anlamadı. Çok daha üstün oynamamıza karşın tek bir duran topla berabere kaldık.

Bizim ofansif bir futbol oynamadığımızı söyleyenler, başkalarından duydukları şeyleri ezberleyip konuşan insanlar. Ben öyle değilim kendi takımımı kendi gözlerimle görüp kendi zihnimle değerlendiriyorum ve defansif bir futbol oynadığımızı düşünmüyorum. Fenerbahçe'nin geçen sene ofansif bir takım olmadığını söyleyenler bence futboldan anlamayan insanlardır.""Yönetim benimle devam etti çünkü bakış açıları farklı"

Geçtiğimiz sezon çalıştığı takımdan ayrılmayan tek yabancı hoca benim. Bu cümle birçok şeyi anlatıyor. Türkiye'deki futbol anlayışının çok iyi bir özeti aslında. Yönetim, benimle devam etti çünkü bu kulüp çok farklı bir düşünce yapısına sahip. Burada devam etmem bizim yönetim kurulumumuzun farklı bir bakış açısına sahip olduğunu gösteriyor. Diğer kulüplerde görüyorum en ufak bir yanlışta hoca gönderiliyor. İstikrar yok. Sabırlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

Hiç yorum yok: